"Odkaz naděje : vybrané články a projevy" Martin Luther King, Jr. (SLON, 2012)Kniha je prvním výborem z díla Martina Luthera Kinga jr. v češtině. Svým rozsahem a záběrem je to zároveň výbor reprezentativní. Obsahuje celkem dvacet textů různého rozsahu a formy – články, projevy, kázání, rozhovor. Nejstarší je článek Náš zápas z roku 1956, následují slavné i méně slavné texty z 50. a 60. let, jako Americký sen, Dopis z birminghamského vězení, Mám sen, rozsáhlé Interview pro časopis Playboy, projev Je čas prolomit ticho a další. Knihu po předmluvě Erazima Koháka uvozuje slavný Odkaz naděje – esej publikovaný až po Kingově smrti. Zakončuje ji Kingovo poslední kázání Vidím zaslíbenou zemi – pronesené 3. dubna 1968, tedy den předtím, než byl zavražděn. Výbor připravil Robin Ujfaluši, přeložili Vít Bezdíček, Pavel Černovský a Robin Ujfaluši. 

(text vydavatel "SLON")

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Název: "Odkaz naděje : vybrané články a projevy"
Název originálu: "Testament of hope"
by Coretta Scott King (Beacon Press, 1986)
Autor: Martin Luther King, Jr. (1929-1968)
Překlad: Vít Bezdíček, Pavel Černovský a Robin Ujfaluši
Úvod napsal: Erazim Kohák
Vydavatelství: SLON
Rok: 2012
Počet stran: 327
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Populární příspěvky z tohoto blogu

"Al-Kitâbu: mluvnice arabského jazyka" Jaroslav Sedláček (1898)

"Islam / Visual Encyclopedia of Art" Giovanni Curatola (SLOVART, 2009)

Rozhovor s Ali Větrovcem (e-islam.cz) na téma muslimové a jejich náboženství ve vztahu k současné západní společnosti (14.7.2019)

"Korán", Ivan Hrbek (Odeon 1972)

"Toms, coons, mulattoes, mammies, and bucks : an interpretive history of Blacks in American films" Donald Bogle (Continuum, 1999)