Yasiin Bey “Basquiat Ghostwriter”

    (Photo by Ralston Smith for Okayplayer)


"Žádný rapový cirkus. Planeta země jako vlast. Osvobodit zemi. Lásku a respekt pro Basquiatovu rodinu a pana W. F. Flama. Připomeňme si Sandru Bland, Ferguson, Baltimor a všechny křivdy světa; stejně tak ale i jeho krásu. Respekt pro rodinu Seana Price a pro Brooklyn, ze kterého pocházím já i Jean-Michael. Věčná láska pro mé město. Bože požehnej naší duši a životu, ačkoli zemřeme, nezůstaneme mrtvi.
Text: Yasiin Bey; hudba: Gray, kapela Jean-Micheal Basquiata z jejich album "Shades of", původně nahráno mezi roky 1979-1981. Text byl převzat z Jean-Michaelových maleb, graffiti a skečového bloku. Šiřte mír a buďte vděční. LTPFJ *"

Yasiin Bey


Skladbu Yasiin Bey nahrál v Paříži (13.8.2015), den po 27. výročí Basquiatově smrti.


* "Love, Truth, Peace, Freedom and Justice": slogan náboženské skupiny Moorish Science Temple of America založené v roce 1913 Tomothy Drewim (rovněž zvaným Noble Drew Ali). Jedná se o skupinu vycházející z podobných základů, jako Nation of Islam. Kombinuje prvky islámu a černošského nacionalismu. Více viz "ISLÁM VE SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH" Simona Hlaváčová

Populární příspěvky z tohoto blogu

Rozhovor s Annou Oravcovou o hnutí Zulu Nation a obvinění Afrika Bambaaty ze sexuálního zneužívání teenagerů (20. 6. 2016)

"Korán", Ivan Hrbek (Odeon 1972)

"Korán" překl. Alois Richard Nykl, 1934

"Cesty po Africe, Asii a Evropě vykonané v letech 1325 až 1354" Muhammad ibn Abdallah Ibn Battuta (Odeon, 1961)

"Rekonstrukce náboženského myšlení v islámu" Muhammad Iqbál (Iqbal Academy Pakistan, 2003)